NZOZ śW. PAwła 11a w chorzowie

Usługi

Sobota robocza

W naszej poradni istnieje możliwość odbycia wizyty w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W przypadku zmiany będziemy o tym informować na naszej stronie. Najbliższa sobota robocza przypada na okres: 01.04.2023

Poradnia Ogólna

Dla pacjentów.

Nieodpłatnie porady dla pacjentów, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w naszej poradni oraz wybrali jednego z naszych lekarzy ogólnych.

Niezależnie, poradę lekarską ogólną można uzyskać na zasadzie indywidualnej opłaty lub w ramach jednej z sieci ubezpieczeń medycznych (adekwatnie do wykupionego pakietu):

Lekarze

Do naszych lekarzy (lek. Dariusz Galus, lek. Mikołaj Galus) można składać deklarację wyboru lekarza rodzinnego. Deklarację należy wypełnić i zostawić w sekretariacie lub wysłać e-mailow na adres: sekretariat4@medycynapracy.pl

Medycyna Pracy

Dla pracowników.

Badania pracowników, wymagane kodeksem pracy oraz przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. W miarę możliwości, na życzenie kontrahentów przeprowadzamy badania na miejscu u pracodawcy we wcześniej ustalonym terminie. 

Na wszelkie pytania związane z tym tematem znajdą Państwo odpowiedzi dzwoniąc pod numer telefonu: (32)24 96 216 – nr wewn. 1

Usługi w ramach medycyny pracy

Badania profilaktyczne pracowników są wykonywane na miejscu, w systemie jednego dnia.

Lekarze:

Konsultacje ze specjalistą w ramach medycyny pracy

W ramach badań wchodzą wszystkie niezbędne badania dodatkowe oraz konsultacje specjalistyczne:

Medycyna pracy - dłuższy czas oczekiwania.

Poradnie Specjalistyczne

Dla pacjentów.

Nieodpłatne porady specjalistyczne dla osób ubezpieczonych, posiadających skierowanie od swojego lekarza ogólnego bądź rodzinnego,

Niezależnie, poradę lekarską ogólną można uzyskać bez skierowania na zasadzie indywidualnej opłaty lub w ramach jednej z sieci ubezpieczeń medycznych (adekwatnie do wykupionego pakietu)

Poradnia Neurologiczna

Diagnostyka i leczenie dolegliwości neurologicznych. Dostępne badania:

Lekarze

Poradnia Okulistyczna

Diagnostyka i leczenie dolegliwości okulistycznych dla dzieci i dorosłych.

Lekarze

Poradnia Pulmonologiczna

Diagnostyka i leczenie dolegliwości płucnych.

Lekarze

Poradnia gastroenterologiczna

Diagnostyka i leczenie schorzeń układu pokarmowego oraz gruczołów trawiennych.

Lekarze

Poradnia endokrynologiczna

Diagnostyka i leczenie schorzeń tarczycy, nadnerczy, jąder, jajników, przysadki mózgowej.

Lekarze

Poradnia chorób naczyń

Diagnostyka i leczenie chorób tętnic i żył, opieka nad pacjentami wymagającymi leczenia wskutek powikłań.

Poradnia prowadzi specjalistyczne konsultacje medyczne z zakresu chorób tętnic i żył, a także sprawuje opiekę nad pacjentami wymagającymi leczenia wskutek powikłań procesów miażdżycowych i metabolicznych.

Lekarze poradni kwalifikują do operacji naczyniowych i sprawują opiekę nad pacjentami po operacjach udrażniania tętnic, pomostowania aorty i naczyń kończyn dolnych.

W trosce o Państwa zdrowie realizujemy ocenę stanu naczyń na miejscu:

Lekarze

Poradnia leczenia otyłości i zaburzeń metabolicznych

Diagnostyka i leczenie otyłości, cukrzycy, zaburzeń lipidowych oraz innych schorzeń metabolicznych.

Lekarze

Poradnia kardiologiczna

Diagnostyka, leczenie dolegliwości kardiologicznych oraz wsparcie rehabilitacji serca i układu krążenia.

Lekarze

Poradnia reumatologiczna

Diagnostyka i leczenie chorób zapalnych układu ruchowego.

Lekarze

Poradnia laryngologiczna

Diagnostyka i leczenie chorób zatok, gardła, uszu i nosa. Dostępność diagnozy niedosłuchu, przygotowania do aparatu słuchowego. Badania zawrotów głowy oraz szumów usznych.

Lekarze

Medycyna Sądowa

Medycyna sądowa lub medycyna prawna. Wykorzystanie wiedzy medycznej dla celów prawnych oraz wymiaru sprawiedliwości. Lekarz oferuje zeznania w procesie sądowym na mocy wezwania sędziego oraz ustalenie przyczyn zgonu na wezwanie.

Lekarze

Pracownia Diagnostyczna USG

Dla pacjentów.

Badania ultrasonograficzne przy zastosowaniu jednej z nowocześniejszych platform USG obecnych na polskim rynku: Philips Affinity 30 oraz VIVID-3. 

Wykorzystanie zaawansowanej technologii znacznie poszerza możliwości diagnostyczne badania i jego trafność.

Zakres Badań

Lekarze:

Pracownia Diagnostyki Serca

Dla pacjentów.

Do Państwa dyspozycji powstała pracownia diagnostyki serca. Ponieważ ten organ jest jednym z kluczowych dla życia człowieka, dlatego w ramach tej pracowni pragniemy zadbać o kondycję twojego serca i ocenić jego stan. Wszystkie badania prosimy wcześniej umówić telefonicznie.

Pracownia dysponuje

Czyli całodobowym zapisem EKG rejestrowanym przez wypożyczone do domu urządzenie przypinane elektrodami do klatki piersiowej i rejestrujące przebieg pracy serca w dzień podczas normalnej aktywności pacjenta , oraz w nocy podczas odpoczynku. Badanie polecane jest pacjentom, którzy odczuwają niewyjaśnione uczucie arytmii serca, napadowe „bicia” serca, zasłabnięcia , zawroty głowy i utraty przytomności. Badanie można również wykonać u osoby odczuwającej bóle uciskowe za mostkiem sugerujące napady niedokrwienia serca

Czyli próba wysiłkowa z zapisem EKG podczas wysiłku i po jego zakończeniu. Próbę przeprowadza się na ergometrze – stacjonarnym rowerze, o zwiększanym co trzy minuty stopniu obciążenia (pacjent pedałuje pod coraz większą górkę do momentu, kiedy jego serce osiąga zalecany stopień zmęczenia). Badanie zalecane jest osobom z podejrzeniem choroby niedokrwiennej serca, a także pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnej wydolności fizycznej ( ciężka praca fizyczna, praca w przestrzeni ograniczonej , gorący mikroklimat, kierowcy zawodowi, sportowcy )

To całodobowy zapis ciśnienia krwi poprzez urządzenie wypożyczane do domu, które wykonuje co godzinę pomiar ciśnienia z użyciem mankietu zakładanego na ramię. Analiza pomiarów wykonanych za dnia i w nocy pozwala ocenić skuteczność leczenia nadciśnienia, skorygować stosowane leczenie, lub rozpoznać nadciśnienie w przypadkach budzących wątpliwości diagnostyczne

Lekarz:

Pracownia Badań
Psychotechnicznych i Psychologicznych

Dla pacjentów.

Certyfikowana pracownia, zarejestrowana w rejestrze Wojewody Śląskiego, dysponująca ciemnią testującą wrażliwość na olśnienie i zdolność widzenia w mroku.

Dostępność przeprowadzenia badań dla większych grup (trzy i więcej) pracowników w soboty, we wcześniej ustalonym terminie.

Badania

Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach wymagających pełnej sprawności psychofizycznej:

Psycholog: