Pracownia Diagnostyki Serca

Do Państwa dyspozycji powstała pracownia diagnostyki serca. Ponieważ ten organ jest jednym z kluczowych dla życia człowieka, dlatego w ramach tej pracowni pragniemy zadbać o kondycję twojego serca i ocenić jego stan . Wszystkie badania prosimy wcześniej umówić telefonicznie pod numerem:

606 574 512 lub 32 34 81 555

Pracownia dysponuje:

Holter EKG

Czyli całodobowym zapisem EKG rejestrowanym przez wypożyczone do domu urządzenie przypinane elektrodami do klatki piersiowej i rejestrujące przebieg pracy serca w dzień podczas normalnej aktywności pacjenta , oraz w nocy podczas odpoczynku. Badanie polecane jest pacjentom, którzy odczuwają niewyjaśnione uczucie arytmii serca, napadowe „bicia” serca, zasłabnięcia , zawroty głowy i utraty przytomności. Badanie można również wykonać u osoby odczuwającej bóle uciskowe za mostkiem sugerujące napady niedokrwienia serca

EKG Wysiłkowe

Czyli próba wysiłkowa z zapisem EKG podczas wysiłku i po jego zakończeniu. Próbę przeprowadza się na ergometrze – stacjonarnym rowerze, o zwiększanym co trzy minuty stopniu obciążenia (pacjent pedałuje pod coraz większą górkę do momentu, kiedy jego serce osiąga zalecany stopień zmęczenia)

 

Badanie zalecane jest osobom z podejrzeniem choroby niedokrwiennej serca, a także pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnej wydolności fizycznej ( ciężka praca fizyczna, praca w przestrzeni ograniczonej , gorący mikroklimat, kierowcy zawodowi, sportowcy )

Holter Ciśnienia EKG

To całodobowy zapis ciśnienia krwi poprzez urządzenie wypożyczane do domu, które wykonuje co godzinę pomiar ciśnienia z użyciem mankietu zakładanego na ramię. Analiza pomiarów wykonanych za dnia i w nocy pozwala ocenić skuteczność leczenia nadciśnienia, skorygować stosowane leczenie, lub rozpoznać nadciśnienie w przypadkach budzących wątpliwości diagnostyczne

2016 NZOZ Św. Pawła 11 A Wszystkie prawa zastrzeżone